Egzamin na patent żeglarza jachtowego EŻJ-5

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 10/08/2019
11:00 - 14:00

Lokalizacja
Kalskie Impresje

Kategorie


Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Opis

Aby przystąpić do egzaminu, wystarczy zgłosić się na kei przed jego rozpoczęciem i wyrazić taką wolę. Z powodów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych, nieuczestniczących w kursach przygotowawczych, o potwierdzenie pod nr 604 232 582 daty odbycia się egzaminu.

Egzamin składa się z dwóch części. Teoretycznej- jakim jest test jednokrotnego wyboru, zawierający 75 pytań (65 prawidłowych odpowiedzi zalicza test). Praktycznej – manewrowanie jachtem żaglowym na żaglach i na silniku.

Koszt egzaminu wynosi 250/125 zł płatne Komisji Egzaminacyjnej w dniu egzaminu.

Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują zaświadczenie. Wydanie patentu kosztuje 50 zł/25 zł. Opłatę wnosi się na konto PZŻ w dowolnym czasie po zdanym egzaminie.

Lokalizacja

Egzaminy odbywają się w soboty w godzinach 1200 – 1600. Od godziny 1100 odbywa się rejestracja egzaminowanych. Miejscem zbiórki jest keja ośrodka szkoleniowego w Ogonkach.

Kadra

Komisja egzaminacyjna składa się w doświadczonych żeglarzy morskich i śródlądowych, kapitanów i jachtowych sterników morskich, Instruktorów Żeglarstwa.

Akwen

Ogonki Warunki na przeprowadzanie egzaminu na jeziorze Święcajty są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą z dala od tłoku bardziej skupić się na opanowaniu sztuki żeglowania z dala od tłoku. Port jest schowany za półwyspem i osłonięty od wiatrów zachodnich i północnych, które przeważnie wieją w tym miejscu. Wszystko to zapewnia dobre warunki do zadawania egzaminów.

Jachty

Zdawać będziemy na jachcie typu Tango lub Antila z silnikiem zaburtowym.

Można przystąpić do egzaminu, po prostu przypływając na miejsce egzaminu jachtem. Można odbyć egzamin praktyczny na nim, o ile spełnia wymagania dotyczące jachtów, na których mogą być przeprowadzane egzaminy, oraz na jachcie będą przebywały wyłącznie osoby zdające egzamin i komisja egzaminacyjna.

 

Zapisz się

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.