Rejs mazurski dla dorosłych Węgorzewo-Pisz RD-2

Rejsy marin
Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 07/07/2018 - 14/07/2018
17:00 - 10:00

Lokalizacja
Keja Węgorzewo

Kategorie


Marin zaprasza dorosłych na rejs mazurski przez całe Mazury

Z nami poczujesz prawdziwy klimat Mazur i odwiedzisz fajne miejsca 🙂

Skipperzy:

Na ten rejs mazurski zapraszają skipperzy: Gienio (komodor rejsu) i Irek.

 

Rejs mazurski z północy na południe. Proponowany program

Rejs mazurski – dzień pierwszy

Rejs mazurski w kierunku południowym, wiedzie najpierw przez szeroko rozlane wody jeziora Mamry, o zalesionych brzegach, gdzie cisza i bezpośredni kontakt z przyrodą, jest niezapomnianym przeżyciem. Trudno sobie wyobrazić urlop na Mazurach, by  nie zasmakować klimatu zacisznych portów i bindug tej części Krainy Wielkich Jezior. Na pewno je odwiedzimy, by dobrze przygotować się do dalszej żeglugi. Jezioro Dargin daje wiele możliwości. Zwiedzimy fajne miejsca, zalesione cieniste brzegi. Będziemy żeglować na dużej przestrzeni. Złożymy wizytę w jednym z najbardziej charakterystycznych portów Mazur – Sztynorcie. By tam dopłynąć trzeba przejść pod mostem, kładąc maszt. Miło jest pobujać się po emocjonującej przygodzie żeglowania, na hamaku zawieszonym między wiekowymi drzewami.

Rejs mazurski – dzień drugi

Wychodząc ze Sztynortu warto jest zapuścić się na objęte strefą ciszy jezioro Dobskie, by podejrzeć kormorany, mijając po drodze jezioro Łabap. Warto zatrzymać się w Zimnym Kącie. Tam zawsze jest klimat, ognisko, gitara, niezawodne komary. To naprawdę fajne miejsce na urlop na Mazurach.

Rejs mazurski – dzień trzeci

Dalej, ku południu, czekają nas bajeczne miejsca. Klimat ten tworzy kręta linia brzegowa porośniętego lasami jeziora Kisajno, malownicze wyspy, wysepki, szuwary, ptaki. Potem wielka przeprawa kanałami. Mamy dwa do wyboru. Stary kanał na uboczu, malowniczy i kręty oraz nowy, przez centrum miasta wprost do portu jachtowego. Nagrodą za przepłynięcie kanału będą odwiedziny miasta, portu i tawern Giżycka.

Nasz rejs mazurski może jednak ominąć jego uroki, by popłynąć do Wilkasów. Jeśli będziemy tam we wtorek przed godziną 1600 możemy wziąć w praktycznym kursie na patent sternika motorowodnego a nawet wieczorem zdać państwowy egzamin. Do części teoretycznej egzaminu można się przygotować samemu, korzystając z zestawu ok. 400 pytań testowych dostępnych po zapisaniu się na ten kurs.

Rejs mazurski – dzień czwarty

Z Wilkasów lub Giżycka droga prowadzi na południe przez piękne jezioro Niegocin aż dopłyniemy do półwyspu i kanału Kula, za którym rozpościera się jez. Jagodnie i Szymoneckie. Malownicze jeziora, śliczne zatoki, małe klimatyczne porty, kanały, to wszystko czeka na nas płynąc przez małe, malownicze jeziorka Szymon i Tałtowisko. Poznamy te wspaniałe miejsca oraz wielu żeglarzy tworzących niezapomniany klimat. Dzięki silnikom, przemierzanie kanałów będzie to dość łatwe i szybkie. Będziemy często kładli maszty, by przejść pod mostami, by je znów postawić. Trzeba będzie uważnie prowadzić jacht w wąskich przejściach. Wszyscy na pewno będą zaangażowani w te zadania. Jak się postaramy, nasz rejs mazurski zdąży na wieczór zacumować w Mikołajach, by zachłysnąć się klimatem tego miejsca. Tu warto spędzić swój urlop na Mazurach.

Rejs mazurski – dzień piąty

A potem już tylko wielkie żeglowanie po „bezkresach” jeziora Śniardwy. Mając trochę czasu, nasz rejs mazurski może dopłynąć nawet do najdalszego zakątka, Okartowa lub obrać kierunek na Seksty. Jest tam przemiła zatoczka, znana żeglarzom, w której warto spędzić noc.

Rejs mazurski – dzień szósty

Tak czy owak, tą czy inną drogą wpłyniemy przez Seksty do kanału prowadzącego do śluzy Karwik i dalej do jeziora Roś. W zależności od tego jak rozplanujemy czas, będziemy mogli go zwiedzić lub popłynąć prosto do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu lub Ekomariny „Camp Pisz” (ustalimy to w swoim czasie), gdzie zakończymy rejs. Pełni wrażeń i odpoczęci wrócimy do domów i pracy.

Ale można płynąć dalej 🙂

Kto zechce, kto dołączy, będzie mógł odbyć drogę powrotną na północ, przedłużając swój urlop na Mazurach, zatrzymując się w trochę innych miejscach, by lepiej poznać przepiękną krainę. Oczywiście, w drodze powrotnej, też we wtorek, będzie można zatrzymać się w Wilkasach na kurs na patent i egzamin na sternika motorowodnego.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy rejsu w zależności od warunków pogodowych panujących w konkretnym termnie.

Płatności

I wpłata – 600 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – 600 zł tydzień przed rozpoczęciem rejsu
Kaucja zwrotna – 50 zł od osoby.
Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:
  • czarter jachtu
  • opiekę skippera
  • całodzienne wyżywienie
  • paliwo
  • opłaty portowe
  • ubezpieczenie NNW
Cena nie obejmuje:
  • biletów wstępu,
  • wydatków w tawernach żeglarskich
  • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic
Transfer

Pomagamy w przemieszczeniu się z północy na południe lub z południa na północ, aby uczestnicy mogli bez problemu dostać się do swoich samochodów. Mamy do dyspozycji busa, którym za niewielką opłatą zorganizujemy transfer. 

Do dyspozycji jest też komunikacja publiczna.

Węgorzewo – Pisz PKS odjazd 06:40 i 16:00 cena 20 zł

Pisz-Węgorzewo – PKS odjazd 14:09 cena 20 zł

Parkowanie samochodu

Port Keja Węgorzewo 10 zł/ doba

Port Roś Pisz / Camp Pisz 10 zł/doba

Zapisz się

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lubisz naszą stronę? Podziel się tym!