Rejs studencki Pisz – Węgorzewo RS-1

Rejsy marin
Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 11/08/2018 - 18/08/2018
17:00 - 10:00

Lokalizacja
Camp Pisz

Kategorie


Drużyna Marin’a zaprasza na rejs studencki przez całe Mazury

Z nami poczujesz prawdziwy klimat Mazur i odwiedzisz fajne miejsca 🙂

Nie musisz umieć żeglować, nie musisz umieć pływać. Ważne żebyś na rejs studencki po Mazurach wziął ze sobą dobry humor, trochę luzu i przyjaciół. Nie zapomnij też o gitarze.

Skipperzy

Na ten rejs studencki zaprasza skipper Jędrek.

Rejs studencki z południa na północ. Proponowany program rejsu

Rejs studencki – dzień pierwszy

Rejs studencki w kierunku północnym rozpoczynamy w Piszu. Tutaj zaczniemy nasze wakacje na Mazurach i odwiedzimy fajne miejsca. Przepłyniemy przez jezioro Roś, przez kanał i śluzę wpłyniemy na jezioro Seksty a potem na największe polskie jezioro Śniardwy. Gdzie dokładnie popłynie nasz rejs mazurski tego dnia, to się okaże. Po drodze będą czarodziejskie wyspy Czarcia i Pajęcza, to są dopiero niezapomniane fajne miejsca! Potem na pewno w kierunku Mikołajek gdzie tysiące Polakó spędzają swoje wakacje na Mazurach. Może zanocujemy na Przeczce, Wierzbie lub w samych Mikołajkach.

Rejs studencki – dzień drugi

Ruszamy na północ aby odkryć kolejne fajne miejsca. Najpierw przez Tałty w kierunku Rynu. Tam po drodze są nalewki, gdzie poczujemy co to są wakacje na Mazurach. Jeśli tam dopłynie nasz rejs studencki, to na pewno już zostaniemy tam na noc. Jeśli zechcemy płynąć prosto na północ to dzięki silnikom będzie to dość łatwe i szybkie. Potem będziemy często kładli maszty, by przejść pod mostami, by je znów postawić. Trzeba będzie uważnie prowadzić nasz rejs mazurski w wąskich przejściach. Wszyscy na pewno będą zaangażowani w te zadania, a wakacje na Mazurach zaczną nabierać coraz ciekawszych barw. Poznamy fajne miejsca – małe, malownicze jeziorka (Tałtowisko i Szymon) oraz wielu żeglarzy tworzących niezapomniany klimat.

Rejs studencki – dzień trzeci

Nasz rejs studencki popłynie przez jez. Szymoneckie i Jagodnie dopłyniemy do półwyspu i kanału Kula, za którym rozpościerają się kolejne fajne miejsca nad wielkim jeziorem Niegocin. Przepłynięcie go zajmie nam na pewno wiele godzin a nagrodą będą odwiedziny miasta, portu i tawern Giżycka.

Możemy jednak ominąć jego uroki, by popłynąć do Wilkasów. Jeśli będziemy tam we wtorek przed godziną 1600 będziemy mogli zrobić kurs na patent sternika motorowodnego a nawet wieczorem zdać państwowy egzamin. Do części teoretycznej egzaminu można się przygotować samemu, korzystając z zestawu ok. 400 pytań testowych dostępnych po zapisaniu się na ten kurs.

Rejs studencki – dzień czwarty

Po trudach egzaminu nasz rejs studencki będzie mógł ruszyć dalej, ku północy aby kontynuować nasze wakacje na Mazurach, czekają nas kolejne fajne miejsca! Klimat ten tworzy kręta linia brzegowa porośniętego lasami jeziora Kisajno, malownicze wyspy, wysepki, szuwary, ptaki… i inne fajne miejsca :). Chyba większość z nas przyzna, że kolejnym kultowym miejscem do odwiedzenia powinien być Port Sztynort, gdzie na pewno zawinie nasz rejs mazurski. Miło jest pobujać się po emocjonującej przygodzie żeglowania, na hamaku zawieszonym między wiekowymi drzewami lub pójść na koncert szantowy.

Rejs studencki – dzień piąty

A potem już tylko wielkie żeglowanie po „bezkresach” jeziora Dargin i największego jeziora północy Mamry, by dotrzeć do położonego wgłębi lądu, klimatycznego portu LOK Węgorzewo wraz z tawerną „Keja” i jej niepowtarzalnym klimatem bądź do urokliwego, cichego portu w Ogonkach (jez. Święcajty), leżącego u podnóża porośniętego lasem wzgórza, to kolejne punkty naszej listy – Fajne miejsca na Mazurach warte odwiedzenia.

Rejs studencki – dzień szósty

Gdyby przez przypadek na nasz rejs studencki Neptun zesłał złą pogodę, która uniemożliwiłaby nam pływanie mamy dzień rezerwowy. Możemy nasze wakacje na Mazurach przenieść odrobinę na ląd i przeznaczyć na dodatkowe zwiedzanie, odpoczynek, plażowanie.

Pełni wrażeń gdy nasz rejs mazurski będzie dobiegał końca i wypoczęci po wakacjach na Mazurach wrócimy do domów i pracy.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy rejsu w zależności od warunków pogodowych panujących w konkretnym termnie.

Płatności:

I wpłata – 550 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – 500 zł tydzień przed rozpoczęciem rejsu 

Kaucja zwrotna – 50 zł od osoby.

 

Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:

  • czarter jachtu
  • opiekę skippera
  • całodzienne wyżywienie
  • paliwo
  • opłaty portowe
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu,
  • wydatków w tawernach żeglarskich
  • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic

Transfer

Pomagamy w przemieszczeniu się z północy na południe lub z południa na północ, aby uczestnicy mogli bez problemu dostać się do swoich samochodów. Mamy do dyspozycji busa, którym za niewielką opłatą zorganizujemy transfer. 

Do dyspozycji jest też komunikacja publiczna.

Węgorzewo – Pisz PKS odjazd 06:40 i 16:00 cena 20 zł

Pisz-Węgorzewo – PKS odjazd 14:09 cena 20 zł

Parkowanie samochodu

Port Keja Węgorzewo 10 zł/ doba

Port Roś Pisz / Camp Pisz 10 zł/doba

Zapisz się

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lubisz naszą stronę? Podziel się tym!