Kursy doszkalające

Kursy doszkalające przeznaczone są dla tych, którzy posiadają juz patent żeglarza jachtowego, ale chcą udoskonalić swoje umiejętności samodzielnego prowadzenia jachtu śródlądowego.

Dostępne terminy

SymbolDataCenaMiejsce
KDD – 115.07 – 22.07.20171100 PLNOgonki
KDD – 222.07 – 29.07.20171100 PLNOgonki
KDD – 329.07 – 05.08.20171100 PLNOgonki
KDD – 405.08 – 12.08.20171100 PLNOgonki

Opis

Kurs doszkalający prowadzony jest analogicznie do kursu na patent żeglarza. Dwa razy dziennie wychodzimy na wodę, by doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych żeglarzy. Oprócz zwykłej manewrówki, szczególną wagę przykładamy do doskonalenia umiejętnościzwiązanych z podchodzeniem do kei, cumowaniem, stawaniem na kotwicy, cumowaniem na bindudze, kładzeniem i stawianiem masztu, pływanie kanałami, rozpoznawanie i interpretowanie oznaczeń na wodzie i lądzie, praktycznego interpretowania przepisów prawa drogi. Jeśli równocześnie odbywa się kurs na patent żeglarza, uczestnik kursu doszkalającego ma prawo do brania udziału w wykładach z teorii.

Kurs rozpoczynamy w sobotę o godzinie 1700, a kończymy w piątek o 1700. Cena kursu obejmuje wyżywienie do sobotniego obiadu włącznie. Codziennie realizowane są dwa bloki zajęć praktycznych: przed i po południu. Na tych zajęciach wszyscy będą mieli możliwość opanowania wszelkich czynności niezbędnych do bezpiecznego kierowania jachtem żaglowym. Zajęcia teoretyczne odbywają się również w dwóch blokach. Blok poranny to teoretyczne przygotowanie do zajęć praktycznych. Blok wieczorny obejmuje dwugodzinny wykład z kolejnych przedmiotów egzaminacyjnych.

Dobry żeglarz ma dobrą wiedzę. Niecenioną pomocą w jej opanowaniu jest literatura w postaci książek, np. „Żeglarz jachtowy” lub „Żeglarz i sternik jachtowy”. Obydwie pozycje są do nabycia na miejscu. Trudno jest jednak opanować całą potrzebną wiedzę w tak krótkim czasie. Sugerujemy kupienie podręcznika przed kursem i samodzielne, choćby jednokrotne, przeczytanie go. Doświadczenie uczy, że kursanci, którzy w ten sposób podchodzą do kursu o wiele łatwiej zdają egzamin, prezentując znacznie wyższy poziom wiedzy i umiejętności.

Akwen

Ogonki Warunki szkoleniowe na jeziorze Święcajty są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą z dala od tłoku bardziej skupić się na opanowaniu sztuki żeglowania z dala od tłoku. Port jest schowany za półwyspem i osłonięty od wiatrów zachodnich i północnych, które przeważnie wieją w tym miejscu. Sprzyja to swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych.

Jachty

Ćwiczyć będziemy na kilku modelach jachtów, głównie na bardzo zwrotnych jachtach typu tango. Wyposażone są w silniki zaburtowe.

Lokalizacja

Uczestnicy szkoleń będą mieszkali na jachtach zacumowanych w ośrodku szkoleniowym. Są w nim porządne sanitariaty z prysznicami oraz stołówka, która zapewni nam całodzienne wyżywienie.

Kadra

Kadrę szkoleń stanowią doświadczeni instruktorzy PZŻ, którzy stwarzają każdemu chętnemu możliwości nauczenia się trudnej sztuki żeglowania. Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego będzie kj Instruktor Żeglarstwa Krzysztof Sieradzki.


Program szkolenia

Dzień pierwszy Czynności żeglarskie

Doskonalimy technikę wiązania węzłów, budowy I obsługi jachtu, zasad bezpieczeństwa na wodzie, manewrowania jachtem na silniku, podejście do kei na silniku.

Dzień drugi Manewry proste

Doskonalimy odpadanie i ostrzenie oraz zwrot przez sztag i stawanie w dryfie.

Dzień trzeci Manewry proste

Doskonalimy wcześniej ćwiczone manewry oraz zwrot przez rufę , podejście do boi, podejście do kei na żaglach.

Dzień czwarty Manewry złożone

Doskonalimy poznane wcześniej manewry oraz manewr podejścia do „człowieka za burtą”.

Dzień piąty Manewry złożone

Doskonalimy poznane wcześniej manewry oraz stawanie na kotwicy, kładzenie i stawianie masztu.

Dzień szósty Doskonalenie umiejętności

Doskonalimy umiejętności poznane w czasie całego szkolenia.


I wpłata – 500 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – 600 zł tydzień przed rozpoczęciem kursu

Rabaty:

Zniżki się nie łączą.

Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:

  • czarter jachtu
  • opiekę skippera
  • całodzienne wyżywienie
  • paliwo
  • opłaty portowe
  • ubezpieczenie NNW 5000 pln

Inne opłaty, tzw. „zrzutki” nie są pobierane.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu, wydatków w tawernach żeglarskich
  • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic

Powrót na górę strony