Rejsy mazurskie

Rejsy dla dorosłych 1100 PLN

Zapraszamy na wspaniałe, radosne wakacje w przyjaznej atmosferze, z pełnym wyżywieniem i na wesoło! Nowi przyjaciele i Mazury pełne przygód czekają na Ciebie.

  • Czas trwania: 7 dni
  • Poziom: podstawowy

Rejsy dla studentów 1100 PLN

Zapraszamy na wspaniałe, radosne wakacje w przyjaznej atmosferze, z pełnym wyżywieniem i na wesoło! Nowe przyjaźnie i nowe przygody.

  • Czas trwania: 7 dni
  • Poziom: podstawowy

Zapraszamy na wspaniałe,radosne wakacje w przyjaznej atmosferze, z pełnym wyżywieniem i na wesoło!  Żeglarstwo to sport zespołowy. W czasie rejsu spędzamy dużo  czasu na małej przestrzeni jachtu. Dlatego ważny jest dobry humor i przyjazne relacje z ludźmi. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności żeglarskich. Jachtem dowodzić będzie doświadczony skipper. Każdy będzie mógł zasiąść za sterem, jeśli tylko będzie miał taką ochotę. Nie trzeba umieć pływać wpław.


Trasa

Tygodniowa wyprawa, bo tyle zajmuje nam pokonanie ponad 80 km szlaku i zwiedzenie najciekawszych miejsc na Mazurach.

Zamierzamy pływać na trasie północ-południe, przez całe prawie Mazury. Portami końcowymi, w sezonie 2017, będą Camp Pisz lub marina przy Hotelu Raś w Piszu na południu (jez.Raś) i Port Keja Węgorzewo (jez. Mamry).

Każdy, kto ma ochotę na wzięcie udziału w dwutygodniowym rejsie, może wybrać się na dwa kolejne tygodnie. Dzięki możliwości elastycznej zmiany miejsc nocowania, płynąc w dwie strony, będzie można zobaczyć dwa razy więcej pięknych zakątków Mazur.

Start i koniec

Portami końcowymi, w sezonie 2017, Camp Pisz lub marina przy Hotelu Raś w Piszu na południu (jez.Raś) i Port Keja Węgorzewo (jez. Mamry).

Kadra

Kadrą rejsów są zarówno doświadczeni na morzu skipperzy – członkowie Klubu Morskiego „Muring” jak i młodzi profesjonalni skipperzy mazurscy.

Trasa

Tygodniowe wyprawy adresowane dla dorosłych i młodzieży realizowane są na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Tydzień zajmie nam bowiem pokonanie ponad 100 km szlaku i zwiedzenie najciekawszych miejsc tej ciekawej krainy. Pływamy na trasie północ-południe, przez całe prawie Mazury. W czasie tygodniowego rejsu zwiedzimy najciekawsze miejsca Krainy Wielkich Jezior, poznamy świat żeglarzy z ich zwyczajami, tradycją oraz zasmakujemy w sztuce żeglowania.

Jachty

Pływamy na jachtach kabinowych typu twister lub innych na podobnym standardze. Jachty takie posiadają kabinę (pomieszczenie sypialne) a w niej koje (łóżka) i mesę (stół z miejscami do siedzenia). Wyposażone są w instalację wodną, kuchnię gazową, światło.


Jak się przygotować?

Co trzeba umieć?

Nie trzeba znać się na żeglowaniu. Wszystko co trzeba, wie doświadczony skipper. Wystarczy słuchać jego poleceń, by bezpiecznie i radośnie spędzić wolny czas na Mazurach. Jak zechcesz, będziesz się mógł nauczyć. Skipper chętnie udzieli Ci wyjaśnień, pomoże nauczyć wszystkiego, czego zechcesz. Nie trzeba też umieć pływać wpław. Żeglarze pływają po wodzie, nie w wodzie. Aby czuć się bezpiecznie, możesz pływać w kamizelce.

Co ze sobą zabrać?

Oczywiście dobry humor i trochę luzu. A ze spraw technicznych… Na jachcie jest wszystko, czego potrzebujemy do życia. Kuchenka gazowa, woda, koje do spania, talerze, garnki, sztućce. Należy zabrać śpiwór i odpowiednie ubranie. Praktyka żeglarska mówi, że nieważne na ile dni jedziesz, worek i tak jest dość ciężki. Trzeba coś wziąć na wypadek gdyby było słońce, i gdyby padało, gdyby było zimno i gdyby było ciepło. Gdybyś chciał się kąpać i gdybyś chciał pójść do tawerny. Nie wolno jednak zapomnieć o rękawiczkach żeglarskich (dla zabezpieczenia rąk podczas pracy z linami), czapce, kremie z filtrem, butach do chodzenia po pokładzie (z zasłoniętymi palcami i jasną podeszwą). Wszystko to najlepiej zapakować do miękkiej torby. Walizki podróżnej lepiej nie zabieraj. Nie da się jej upchnąć w kącie i zabiera wszystkim dużo miejsca.

Jakich niespodzianek się spodziewać?

Nie wiesz nigdy kogo spotkasz. Na jachcie mogą zebrać się ludzie kompletnie od siebie różni, przypadkowi. Dlatego weź ze sobą dużo humoru, ciekawości poznawania, życzliwości i akceptacji innych, takimi jacy są.

Nigdy nie wiesz, gdzie dopłyniesz. Możemy planować wszystko, jednak przyroda może nie pozwolić na realizację tego, czego byśmy chcieli. Gdy będziemy musieli wybierać pomiędzy realizacją planu rejsu a Twoim bezpieczeństwem, na pewno wybierzemy Twoje życie i zdrowie.

Nigdy nie wiesz, za co będą chcieli od Ciebie drobnych. W cenie rejsu są opłaty portowe, paliwo, wyżywienie itd. Opłaty portowe, w różnych miejscach obejmują różne świadczenia. Należy się liczyć z tym, że na pójście do toalety portowej, pod prysznic, na parking samochodu - trzeba będzie przeznaczyć dodatkowo pewną ilość drobnych.

Najczęściej zadawane pytania:

Na jachtach maksymalnie może płynąć 7 osób plus skipper. Ale to już ciasno. Przyjmujemy, że 5 + skipper to maksymalna wygodna opcja.
Możliwość jest. Jeśli komuś na tym bardzo zależy, można stawać na noc tylko w takich miejscach, gdzie są prysznice. To zubaża trochę klimat mazurskiego żeglowania. Bo jakże to nie zanocować na dzikiej bindudze, w pięknym otoczeniu drzew, biorąc kąpiel w jeziorze. W praktyce, na tygodniowym rejsie, co drugi dzień stoimy w porcie z prysznicami. Pozostałe noce spędzamy na bindugach.
Jeśli jacht nie jest wyposażony w toaletę chemiczną, z której można korzystać podczas żeglugi „on-line”, pozostają dwa warianty. Pierwszy, to robienie co pewien czas postojów w zacisznych miejscach lub zawijanie do portów. Przy okazji można zrobić uzupełniające zakupy. Drugi omawiamy już na rejsie. Pewne jest to, że wszyscy wiedzą (doświadczeni skipperzy też) jakie są prawa fizjologii, i że sprawy takie trzeba regularnie załatwiać. Mamy na to sposoby.
Istotą sprawy jest to, aby podeszwa buta nie brudziła pokładu. To bardzo ciężko się zmywa. Jeśli podeszwa nie brudzi, to kolor jest obojętny. Mówi się o białych, bo tak najprościej i najpewniej.
Kamizelki dla dorosłych mają zasadniczo jeden rozmiar. Reguluje się je paskami, które można zaciągać lub luzować, aby dopasować kamizelkę do ciała.
Czy one są strzeżone, to tego naprawdę nikt nie wie. Na pewno są płatne. Może te szlabany, ogrodzenia czy bramki z biletami parkingowymi powodują, że nie słyszy się o kradzieżach. Swoim samochodem nie wyjedzie się bez rozliczenia z parkingiem a co mówiąc cudzym.
Jeden skipper. Bywa, że ktoś jeszcze, ale takie sytuacje są wyjątkowe. Oczywiście skipperowi jest trudno samemu obsłużyć jacht. Czynności żeglarskie są tak łatwe, że chcący może się ich nauczyć w kilka minut. Każdy chyba rozumie, co to znaczy: pociągnij prawą niebieską linkę… Prawda, jakie to proste?

Powrót na górę strony