Mazurskie Rejsy Studenckie

Najlepsze rejsy studenckie na Mazurach! Przyjeżdżaj do nas, wrzesień poczeka!

Nie musisz umieć żeglować, nie musisz umieć pływać. Na rejs mazurski weź ze sobą tylko dobry humor, trochę luzu i przyjaciół. Nie zapomnij też o gitarze.

  • Kurs żeglarski

Opis

Zapraszamy na wspaniałe, radosne wakacje, rejs studencki na Mazurach, w przyjaznej atmosferze, z pełnym wyżywieniem i na wesoło! Żeglarstwo to sport zespołowy. W czasie rejsu studenckiego zwiedzamy fajne miejsca oraz spędzamy dużo czasu na małej przestrzeni jachtu. Dlatego ważny jest dobry humor i przyjazne relacje z ludźmi. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności żeglarskich. Jachtem, podczas rejsu studenckiego, dowodzić będzie doświadczony skipper - student. Każdy będzie mógł zasiąść za sterem, jeśli tylko będzie miał taką ochotę. Nie trzeba umieć pływać wpław. Zatrzymamy się na pewno w Wilkasach, gdzie pójdziemy na koncert. Poznamy wspaniałe bindugi, na których spotkamy brać żeglarską „szurowo-bagienną”. A tam obowiązkowe ogniska, komary, gitary, „morskie opowieści”. Warte zatrzymania się są np. Mamerki, z ciekawymi bunkrami z czasów III Rzeszy, klimat Trygortu, Królewski Róg czy Zimny Kąt. Choć wszystkiego tu nie wyliczymy to chętnie odwiedzimy. Nie zna Mazur, kto tego nie przeżył. Wakacje na Mazurach, to wymarzone wakacje:)

Start i koniec

W tym sezonie naszym portem startowym będzie Camp Pisz, a także Węgorzewo.

Wydarzenia

  • Brak wydarzeń

Kadra

Na pokładzie jest wykwalifikowany skipper, też student, który pokaże, pomoże się nauczyć, jeśli zechcesz.

Trasa

Tygodniowe wyprawy, bo tyle zajmie nam bowiem pokonanie ponad 80 km szlaku i zwiedzenie najciekawszych miejsc tej krainy. Pływamy na trasie północ-południe, przez całe prawie Mazury. W czasie tygodniowego rejsu zwiedzimy najciekawsze miejsca Krainy Wielkich Jezior, poznamy świat żeglarzy z ich zwyczajami, tradycją oraz zasmakujemy w sztuce żeglowania.

Jachty

Pływamy na jachtach kabinowych typu Antila 26 lub innych na podobnym standardze. Jachty takie posiadają kabinę (pomieszczenie sypialne) a w niej koje (łóżka) i mesę (stół z miejscami do siedzenia). Wyposażone są w instalację wodną, kuchnię gazową, światło.

Vulcano in spe z Jędrkiem