Kurs na patent sternika motorowodnego dla dorosłych

Zapraszamy na szkolenia motorowodne na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent sternika motorowodnego.

Dostępne terminy

SymbolDataCenaMiejsce
KSM – 111.07.2017450 PLNWilkasy
KSM – 218.07.2017450 PLNWilkasy
KSM – 325.07.2017450 PLNWilkasy
KSM – 430.07.2017450 PLNWilkasy
KSM – 501.08.2017450 PLNWilkasy
KSM – 608.08.2017450 PLNWilkasy
KSM – 711.08.2017450 PLNWilkasy
KSM – 813.08.2017450 PLNWilkasy

Opis

W sezonie 2017 zapraszamy na szkolenia motorowodne na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent sternika motorowodnego.

Kurs praktyczny rozpoczynamy we wtorek o godzinie 1600 w Wilkasach. Cena kursu obejmuje zajęcia praktyczne (minimum 1,5 godziny manewrowania jachtem motorowym) oraz dostęp do zestawu przykładowych pytań egzaminacyjnych obejmujących całą wiedzę teoretyczną potrzebną do skutecznego podejścia do egzaminu państwowego.

Akwen

Wilkasy Warunki szkoleniowe na jeziorze Niegocin są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w samym sercu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam wiele jachtów. Przez akwen przebiegają szlaki floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą doświadczyć manewrowania szybką łodzią motorową w zgodzie z przepisami żeglugowymi. Port jest przystosowany dla jachtów motorowych, co sprzyja swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych.

Jachty

Ćwiczyć będziemy na szybkiej łodzi motorowej, wyposażonej w silnik umożliwiający pływanie w stanie bezwypornościowym (w ślizgu).

Lokalizacja

W ośrodku można zaparkować samochód, zjeść posiłek, skorzystać z toalety, a wieczorem zrelaksować się w portowej tawernie.

Spotykamy się o 16:00, by już o 16:15 rozpocząć szkolenie.

Kadra

Kadrę szkoleniową stanowią uprawnieni i doświadczeni instruktorzy motorowodni, którzy stwarzają każdemu chętnemu możliwości nauczenia się wymagającej sztuki prowadzenia jachtu motorowego.


Program szkolenia

Szkolenie będzie prowadzone według wytycznych Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i obejmie zagadnienia związane z dowodzeniem, obsługą i manewrowaniem jachtem motorowym, w szczególności:

 • kotwiczenie i cumowanie w różnych warunkach
 • prowadzenie jachtu przy spotkaniu z innymi jednostkami i wyprzedzaniu
 • wykonywanie manewrów: dojścia i odejścia od nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, pływanie kursem prostym i cyrkulacja
 • właściwe kierowanie załogą oraz praca w charakterze członka załogi
 • podstawowe prace bosmańskie

Po zakończonym szkoleniu każdy z uczestników będzie mógł podejść do państwowego egzaminu na patent sternika motorowodnego przed komisją właściwego podmiotu egzaminacyjnego, upoważnionego przez Ministra Sportu i Turystyki.


Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:

 • czarter jachtu
 • udział w szkoleniu i opieka instruktora
 • paliwo
 • opłaty portowe
 • ubezpieczenie NNW 5000 pln

Inne opłaty, tzw. „zrzutki” nie są pobierane.

Cena nie obejmuje:

 • opłaty egzaminacyjnej wnoszonej Komisji Egzaminacyjnej 125 zł / 250 zł
 • opłaty za wydanie patentu 25 zł / 50 zł

Powrót na górę strony