Kurs na patent żeglarza jachtowego dla dorosłych

Zapraszamy na szkolenia żeglarskie na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent żeglarza jachtowego.

Dostępne terminy

SymbolDataCenaMiejsce
KŻD – 315.07 – 22.07.20171100,- pln z wyżywieniemOgonki
KŻD – 422.07 – 29.07.20171100,- pln z wyżywieniemOgonki
KŻD – 529.07 – 05.08.20171100,- pln z wyżywieniemOgonki
KŻD – 605.08 – 12.08.20171100,- pln z wyżywieniemOgonki

Opis

W sezonie 2017 zapraszamy na szkolenia żeglarskie na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent żeglarza jachtowego.

Kurs rozpoczynamy w sobotę o godzinie 1700, a kończymy w piątek o 1700. Cena kursu obejmuje wyżywienie do sobotniego obiadu włącznie. Codziennie realizowane są dwa bloki zajęć praktycznych: przed i po południu. Na tych zajęciach wszyscy będą mieli możliwość opanowania wszelkich czynności niezbędnych do bezpiecznego kierowania jachtem żaglowym. Zajęcia teoretyczne odbywają się również w dwóch blokach. Blok poranny to teoretyczne przygotowanie do zajęć praktycznych. Blok wieczorny obejmuje dwugodzinny wykład z kolejnych przedmiotów egzaminacyjnych.

Dobry żeglarz ma dobrą wiedzę. Niecenioną pomocą w jej opanowaniu jest literatura w postaci książek, np. „Żeglarz jachtowy” lub „Żeglarz i sternik jachtowy”. Obydwie pozycje są do nabycia na miejscu. Trudno jest jednak opanować całą potrzebną wiedzę w tak krótkim czasie. Sugerujemy kupienie podręcznika przed kursem i samodzielne, choćby jednokrotne, przeczytanie go. Doświadczenie uczy, że kursanci, którzy w ten sposób podchodzą do kursu o wiele łatwiej zdają egzamin, prezentując znacznie wyższy poziom wiedzy i umiejętności.

Akwen

Ogonki Warunki szkoleniowe na jeziorze Święcajty są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą z dala od tłoku bardziej skupić się na opanowaniu sztuki żeglowania. Port jest schowany za półwyspem i osłonięty od wiatrów zachodnich i północnych, które przeważnie wieją w tym miejscu. Sprzyja to swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych.

Jachty

Ćwiczyć będziemy na kilku modelach jachtów, głównie na bardzo zwrotnych jachtach typu tango. Wyposażone są w silniki zaburtowe.

Lokalizacja

Uczestnicy szkoleń będą mieszkali na jachtach zacumowanych w ośrodku szkoleniowym w Ogonkach (Ogonki, Giżycka 3, 11-600 Węgorzewo). Są w nim porządne sanitariaty z prysznicami oraz stołówka, która zapewni nam całodzienne wyżywienie.

Spotykamy się o 16:00, by już o 17:00 rozpocząć szkolenie.

Kadra

Kadrę szkoleń stanowią doświadczeni instruktorzy PZŻ, którzy stwarzają każdemu chętnemu możliwości nauczenia się trudnej sztuki żeglowania. Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego będzie kj Instruktor Żeglarstwa Krzysztof Sieradzki.


Program szkolenia

Dzień pierwszy Czynności żeglarskie

Uczymy się wiązania węzłów, budowy I obsługi jachtu, zasad bezpieczeństwa na wodzie, manewrowania jachtem na silniku. Poznajemy zasady podejścia do kei na silniku.

Dzień drugi Manewry proste

Uczymy się odpadania i ostrzenia oraz zwrotu przez sztag i stawania w dryfie.

Dzień trzeci Manewry proste

Doskonalimy odpadanie, ostrzenie i zwrot przez sztag. Uczymy się zwrotu przez rufę oraz podejścia do boi. Poznajemy zasady podejścia do kei na żaglach.

Dzień czwarty Manewry złożone

Doskonalimy poznane wcześniej manewry oraz uczymy się manewru podejścia do „człowieka za burtą”.

Dzień piąty Manewry złożone

Doskonalimy poznane wcześniej manewry. Uczymy się stawania na kotwicy oraz kładzenia i stawiania masztu.

Dzień szósty Doskonalenie umiejętności

Doskonalimy umiejętności poznane w czasie całego szkolenia. Wieczór poprzedzający egzamin przeznaczony jest na samodzielną naukę. Każdy dostępny instruktor będzie do dyspozycji kursantów, by służyć pomocą w dobrym przygotowaniu się do egzaminu.


I wpłata – 500 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – 600 zł tydzień przed rozpoczęciem kursu

Rabaty:

Zniżki się nie łączą.

Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:

  • czarter jachtu
  • udział w szkoleniu i opieka instruktora
  • całodzienne wyżywienie
  • paliwo
  • opłaty portowe
  • ubezpieczenie NNW 5000 pln

Inne opłaty, tzw. „zrzutki” nie są pobierane.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu, wydatków w tawernach żeglarskich
  • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic

Powrót na górę strony