Wiosenna Chorwacja 2022 M-1

Marin zaprasza
Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 28/05/2022 - 04/06/2022
17:00 - 09:00

Kategorie


Wiosenna Chorwacja 2022

Na wiosnę zapraszamy na rejs do Chorwacji, na wspaniale utrzymanym jachcie, który znamy z poprzednich rejsów. Zaczynamy w Splicie i zamierzamy spędzić wspaniałe chwile, w przemiłym towarzystwie, w cudownym otoczeniu.  

Planowana trasa:

 1. Split –  Primosten lub Rogoznica – 33 Nm
 2. Primosten lub Rogoznica- Skradin – 18 Nm
 3. Skradin – Tribunj – 20 Nm
 4. Tribunj – Trogir 30 Nm
 5. Trogir – Split 13 Nm

Primosten

Maleńki, zlokalizowany pomiędzy Szybenikiem, a Trogirem. Primosten jest swoistą perełką wybrzeża Dalmacji. Słynie ze starówki położonej na niedużym, okrągłym półwyspie. Jej zdjęcia robione z drona lub samolotu bardzo często zobaczyć można w folderach reklamujących walory Chorwacji. Zwiedzanie miasta nie zajmuje dużo czasu, a jego niewątpliwym atutem jest to, że zwykle nie ma tam tłumów. Spacer po starówce może być przyjemnym przerywnikiem od plażowania lub nieco bardziej intensywnych zajęć. Warto się tu również wybrać w ramach wycieczki np. z Szybenika. Primosten posiada też kilka, ładnych, żwirowych plaż.

Skradin

Skradin (w języku włoskim: Scardona) to małe miasto w okręgu Šibenik-Knin w Chorwacji, zamieszkałe przez około 3.986 mieszkańców (spis ludności z 2001 r.). Położony jest w pobliżu rzeki Krka i przy wejściu do Parku Narodowego Krka, 17 km (11 mil) od Szibenika i 100 km (62 mil) od Splitu. Główną atrakcją parku, Slapovi Krke, jest seria wodospadów, z których największy, Skradinski buk, został nazwany na cześć Skradina.

Lokalną atrakcją jest winiarnia w centrum miasteczka – Mate Vino. Natomiast płynąc do Skradinu mijamy farmy muli i ostryg gdzie zatrzymujemy się aby zaopatrzyć się w te owoce morza.

Tribunj

Tribunj jest typowym miastem w Dalmacji z wąskimi uliczkami i gęsto zabudowanymi domami oraz portem na półwyspie. Jest położone w odległości 4 km na zachód od miasta Vodice i znane z najczystszej wody w całym Adriatyku. Okoliczni mieszkańcy żyją głównie z turystyki, rolnictwa i rybołówstwa. Stara część miasta znajduje się na wyspie i jest połączona z lądem kamiennym mostem. Tribunj został założony przez uciekinierów z okolicznych wiosek. Można tu zobaczyć takie zabytki jak kościół świętego Mikołaja, turecki fort Jurjevgrad, ruiny kościoła Najświętszej Marii Panny, itp. Miłośnicy sportu mogą grać w tenisa, kręgle, piłkę nożną, a także żeglować lub skorzystać z oferty szkoły nurkowania. Przejrzyste, błękitne morze i bogactwo flory i fauny czynią go idealnym miejscem, do pływania i podwodnych safari. Zatoka zwana Rupa i inne małe zatoczki na zachód od wsi posiadają piękne plaże, z których najładniejsza i najpopularniejsza jest plaża Sovlja. W Tribunj znajduje się marina z 240 miejscami do cumowania i 150 miejscami na lądzie. Osobliwością Tribunj jest to, że po powrocie rybaków z morza, wybrzeże zamienia się w targowisko ze świeżymi rybami i krabami. Polecamy wybrać się do tawerny „Bepo”, restauracji „Laterna”, restauracji „Tople”, tawerny „Roko” i tawerny „Simon”, żeby spróbować tutejszych rybnych przysmaków. Tak jak to ma miejsce w każdym miasteczku w Dalmacji, tak i w Tribunj w okresie letnim organizowane są różne tradycyjne uroczystości, spośród których najbardziej znanymi są „Noc Tribunj” i „Rybacka Noc”. Szukający zabawy do samego rana powinni udać się do dyskotek w Vodice.

Trogir

Miasto Trogir położone jest na wysepce między lądem, a wyspą Ciovo. Słynie z pięknej architektury w kamieniu. Ręce artystów stworzyły tu prawdziwe arcydzieła, dlatego stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer jego uliczkami jest swoistą, duchową podróżą do czasów Greków, Rzymian i Wenecjan.

W Trogirze prawie każda kamienica posiada ozdoby, herb lub napis. Zachowały się liczne pałace i domy (większość z XIII w.) oraz kilkanaście kościołów. W południowej części miasta znajdują się mury średniowieczne z wieżami ( pozostałe mury zostały zniszczone na początku XIX wieku).

Tuż przy południowej bramie znajduje się loggia, która była nocnym schronieniem dla wędrowców, po zamknięciu bram miasta. Nad bramą północną umieszczono rzeźbę św. Jana. W południowo-zachodniej części miasta znajduje się twierdza Kamerlengo z XV w, w której przebywała wenecka armia. Otrzymała nazwę po Kamerlengo (Camerarius), weneckim oficerze, odpowiedzialnym za finanse. Aktualnie twierdza pełni funkcję letniej sceny.

Po przeciwnej stronie jest wieża Świętego Marka, pierwotnie połączona z wieżą Kamerlengo w celu obrony przed najazdem tureckim.
We wschodniej części miasta, na miejskim placu znajduje się katedra, gminny ( książęcy ) pałac, miejska loggia ( która służyła za salę sądową ) i pałac arystokratycznej rodziny Ćipiko.

Wejście do katedry św. Lovre (znanej lepiej jako katedra św. Jana) zdobi romański portal, arcydzieło najwybitniejszego chorwackiego rzeźbiarza, mistrza Radovana z 1240 roku. Na portalu przedstawione są sceny narodzin Chrystusa i sceny z jego życia. Z obu stron portalu na lwach wznoszą się pomniki Adama i Ewy. Wewnątrz katedry znajdują się dzieła Andrije Aleši, Nikole Firentinca, Ivana Duknovića i in. Serce miasta zdobi kościół św. Barbary (najstarszy zachowany kościół, miniaturowa bazylika, odrestaurowana w XI w.), kościół św. Piotra ( należał do żeńskiego klasztoru o tej samej nazwie ), dominikański klasztor św. Dominika i klasztor benedyktyński Św. Nikole z muzeum Kairosa.

Informacje ogólne

Skipper: Krzysiek

Jacht: Dufour 455 lub podobny.

Miejsce zbiórki: Marina Split Zenta, 28 maja 2022, 1700.

Zaliczka 1000,- pln płatna w dniu rezerwacji miejsca. Pozostała kwota do 20.04.2022.

Cena zawiera: opiekę skippera, paliwo do jachtu, opłaty portowe. W przypadku wzrostu kursu sprzedaży EUR powyżej 4,7 PLN możliwa jest nieznaczna korekta ceny rejsu. 

Cena nie zawiera: składki burtowej na jedzenie ok. 50 EUR/osobę, kaucji zwrotnej 1500 EUR (gotówką) dzielonej na wszystkich członków załogi, pościeli 15 EUR,  opłat indywidualnych w tawernach, dojazdu do portu.

Chcesz wziąć udział

 1. Zaloguj się na tej stronie.
 2. Wypełnij formularz zgłoszenia, podając ilość miejsc, podaj swoje podstawowe dane, wybierz opcję cenową i wyślij.
 3. Dostaniesz emaila zwrotnego, w którym system poprosi Cię o wypełnienie i wysłanie nam karty uczestnika. Zrób to, najlepiej od razu.
 4. Twoje dane weźmiemy z karty uczestnika, sporządzimy na ich podstawie umowę i odeślemy w formie pdf na Twój adres mailowy. Wydrukuj, podpisz, odeślij nam zdjęcie lub scan. 
 5. Po wpłaceniu określonej w umowie kwoty zaliczki, umowa wchodzi w życie. Jak zweryfikujemy kwotę zaliczki, system wyśle Ci informację potwierdzającą rezerwację.
 6. Na dwa tygodnie przed datą imprezy wyślij resztę umówionej kwoty i możesz pakować się na rejs lub kurs.

 

Zapisz się

Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Bilet zwykły zł2 440,00
Dla tych, co pływali z nami w poprzednich sezonach zł2 350,00
Dla członków Klubu Morskiego "Muring" zł2 280,00


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>