Egzamin na patent sternika motorowodnego ESM -4

Egzamin na patent sternika motorowodnego ESM -4

Kiedy

15/06/2024    
16:00 - 19:00

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Mix Port
Ruska Wieś 1, Ruska Wieś, Warmińsko-Mazurskie, 11-600, Warmińsko - Mazurskie

Event Type

Mapa niedostępna

Marin przeprowadza egzaminy na patent sternika motorowodnego na Mazurach

Każda osoba, która ukończyła 14 rok życia, ma prawo do zdobycia uprawnień pozwalających na prowadzenie jachtu motorowego i skutera po wodach śródlądowych.

OPIS

Aby przystąpić do egzaminu, wystarczy zgłosić się, korzystając z formularza zamieszczonego poniżej, na dwa dni przed egzaminem. Z powodów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych, nieuczestniczących w kursach przygotowawczych, o potwierdzenie pod nr 604 232 582 daty odbycia się egzaminu.

Osoby uczestniczące w kursach żeglarskich i motorowodnych w tygodniu poprzedzającym egzamin, zwolnione są z konieczności rejestracji. Wystarczy poinformować instruktora prowadzącego o chęci podejścia do egzaminu.

Egzamin składa się z dwóch części. Teoretycznej- jakim jest test jednokrotnego wyboru, zawierający 75 pytań (65 prawidłowych odpowiedzi zalicza test). Praktycznej – manewrowanie jachtem motorowym.

Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o zdanym egzaminie na patent żeglarski oraz instrukcję odebrania patentu motorowodnego. Wydanie patentu żeglarza jachtowego kosztuje 50 zł/25 zł. Opłatę wnosi się na konto PZMiNW w dowolnym czasie po zdanym egzaminie. 

 

Akwen

Warunki egzaminacyjne na jeziorze Mamry są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu egzaminowani mogą, z dala od tłoku, bardziej skupić się na zadanych przez egzaminatora manewrach. Port jest schowany w głębi lądu i osłonięty od wiatrów zachodnich lasem, które przeważnie wieją w tym miejscu. Sprzyja to swobodnemu przeprowadzaniu różnych manewrów portowych.

 Lokalizacja

Egzamin odbędzie się w niedzielę w godzinach 1600 – 1800. Od godziny 1500 odbywa się rejestracja egzaminowanych. Miejscem zbiórki jest Centrum Szkoleniowe Marin, Mix Port, Ruska Wieś, (nad jez. Mamry), Węgorzewo. 

Jachty

Podchodzący do egzaminu zdawać będą egzamin praktyczny na jachtach motorowych Numo 550 z silnikiem 50 KM lub innym, na który Komisja ma upoważnienie.

Można przystąpić do egzaminu, po prostu przypływając na miejsce egzaminu jachtem. Można odbyć egzamin praktyczny na nim, o ile marka i model jachtu są zgodne ze zgłoszeniem jakie zostało dokonane przez podmiot upoważniony do przeprowadzenia egzaminu Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz na jachcie będą przebywały wyłącznie osoby zdające egzamin i komisja egzaminacyjna.

 Komisja Egzaminacyjna podmiotu upoważnionego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i  Sportu do przeprowadzania egzaminów na patent żeglarza jachtowego Marin Sp. z o.o.

Komisja egzaminacyjna składa się w doświadczonych żeglarzy morskich, kapitanów i motorowodnych sterników morskich, Instruktorów Sportu. To życzliwe, kompetentne i sprawiedliwe wilki morskie. Są doświadczeni i na prawdę pływają po morzach. Spotkanie ich na swojej drodze może stanowić inspirację do wypłynięcia na szerokie wody żeglarskiej przygody.  Uważają, że zdany egzamin na patent sternika motorowodnego powinien być potwierdzeniem rzeczywistych kompetencji i dać satysfakcję egzaminowanemu z wysiłku, jaki włożył w jego zdobycie. 

Wszystkim podchodzącym do egzaminu na patent sternika motorowodnego życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zdali u nas egzamin na patent sternika motorowodnego w poprzednich sezonach za wybór naszej Komisji. Wielką przyjemnością było spotkać Was na naszej żeglarskiej drodze. Cieszymy się wraz z Wami z uzyskanych przez Was uprawnień i jesteśmy z Was dumni. Zasłużyliście na nasze uznanie i szacunek we własnych Waszych  oczach. Możecie być z siebie dumni. “Stopy!” i do spotkania na żeglarskich szlakach 🙂

km Krzysztof Sieradzki IS

km Przemysław Zawicki IS

msm Marek Witkowski IS

msm Agata Załoga – Woyczyńska IS

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>