Egzamin na patent żeglarza jachtowego EŻJ -3

Egzamin na patent żeglarza jachtowego EŻJ -3

Kiedy

09/06/2024    
16:00 - 18:00

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Mix Port
Ruska Wieś 1, Ruska Wieś, Warmińsko-Mazurskie, 11-600, Warmińsko - Mazurskie

Event Type

Mapa niedostępna

Marin przeprowadza egzaminy na patent żeglarza jachtowego na Mazurach

Każda osoba, która ukończyła 14 rok życia, ma prawo do zdobycia uprawnień pozwalających na prowadzenie jachtu żaglowego o długości powyżej 7,5 m po wodach śródlądowych.

OPIS

Aby przystąpić do egzaminu, wystarczy zgłosić się, korzystając z formularza zamieszczonego poniżej, na dwa dni przed egzaminem. Z powodów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych, nieuczestniczących w kursach przygotowawczych, o potwierdzenie pod nr 604 232 582 daty odbycia się egzaminu.

Osoby uczestniczące w kursie w tygodniu poprzedzającym egzamin, zwolnione są z konieczności rejestracji. Wystarczy poinformować instruktora prowadzącego o chęci podejścia do egzaminu.

Egzamin składa się z dwóch części. Teoretycznej- jakim jest test jednokrotnego wyboru, zawierający 75 pytań (65 prawidłowych odpowiedzi zalicza test). Praktycznej – manewrowanie jachtem żaglowym na żaglach i na silniku.

Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o zdanym egzaminie na patent żeglarski oraz instrukcję odebrania patentu żeglarskiego. Wydanie patentu żeglarza jachtowego kosztuje 50 zł/25 zł. Opłatę wnosi się na konto PZŻ w dowolnym czasie po zdanym egzaminie. 

Akwen

Warunki egzaminacyjne na jeziorze Mamry są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu egzaminowani mogą, z dala od tłoku, bardziej skupić się na zadanych przez egzaminatora manewrach. Port jest schowany w głębi lądu i osłonięty od wiatrów zachodnich lasem, które przeważnie wieją w tym miejscu. Sprzyja to swobodnemu przeprowadzaniu różnych manewrów portowych.

 Lokalizacja

Egzamin odbędzie się w niedzielę w godzinach 1600 – 1800. Od godziny 1000 odbywa się rejestracja egzaminowanych. Miejscem zbiórki jest Centrum Szkoleniowe Marin, Mix Port, Ruska Wieś 1, (nad jez. Mamry), Węgorzewo. 

Jachty

Podchodzący do egzaminu zdawać będą egzamin praktyczny na jachtach typu Tango 730 lub Antila 26 z silnikiem zaburtowym.

Można przystąpić do egzaminu, po prostu przypływając na miejsce egzaminu jachtem. Można odbyć egzamin praktyczny na nim, o ile marka i model jachtu są zgodne ze zgłoszeniem jakie zostało dokonane przez podmiot upoważniony do przeprowadzenia egzaminu Ministerstwu Sportu i Turystyki (Amiga 27, Antila 24, Antila 26, Aquatic 25T, Corvette 600, Fila 880,  Maxus 24, Neptun 22, Sasanka 620, Tango 730, Tango 760, Tango 780, Twister 800, Twister 870) oraz na jachcie będą przebywały wyłącznie osoby zdające egzamin i komisja egzaminacyjna.

 Komisja Egzaminacyjna podmiotu upoważnionego przez Ministra Sportu i Turystyki do przeprowadzania egzaminów na patent żeglarza jachtowego Marin Sp. z o.o.

Komisja egzaminacyjna składa się w doświadczonych żeglarzy morskich, kapitanów i jachtowych sterników morskich, Instruktorów Żeglarstwa. To życzliwe, kompetentne i sprawiedliwe wilki morskie. Są doświadczeni i na prawdę pływają po morzach. Spotkanie ich na swojej drodze może stanowić inspirację do wypłynięcia na szerokie wody żeglarskiej przygody.  Uważają, że zdany egzamin na patent żeglarza jachtowego powinien być potwierdzeniem rzeczywistych kompetencji i dać satysfakcję egzaminowanemu z wysiłku, jaki włożył w jego zdobycie. 

Wszystkim podchodzącym do egzaminu na patent żeglarza jachtowego życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zdali u nas egzamin na patent żeglarza jachtowego w poprzednich sezonach za wybór naszej Komisji. Wielką przyjemnością było spotkać Was na naszej żeglarskiej drodze. Cieszymy się wraz z Wami z uzyskanych przez Was uprawnień i jesteśmy z Was dumni. Zasłużyliście na nasze uznanie i szacunek we własnych Waszych  oczach. Możecie być z siebie dumni. “Stopy!” i do spotkania na żeglarskich szlakach 🙂

kj Krzysztof Sieradzki IŻ

kj Przemysław Zawicki IŻ

kj Jerzy Marcinkiewicz IŻ

kj Marek Witkowski 

jsm Agata Załoga – Woyczyńska MIŻ

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>