Grecja Jesienią M-2

Grecja Jesienią M-2

Kiedy

21/09/2024 - 28/09/2024    
17:00 - 07:00

Rezerwacje

zł2 900,00 - zł3 250,00
Zarezerwuj

Event Type

Jacht:

Bavaria 44 lub podobny tej wielkości

Trasa rejsu:

Levkas – Vasiliki (wyspa Lefkada)– 23 Mn

Vasiliki – Vathi (wyspa Ithaca) – 16 MN

Vathi – Poros (wyspa Kefalonia)– 20 Mn

Poros – Eufimia/Sami (wyspa Kefalonia)– 14 Mn

Eufimia – Mitika – 30 Mn

Mitika – Levkas – 15 Mn

Trasa rejsu może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Cena rejsu:

Cena podstawowa 3250, Zaliczka 1000,- PLN płatna w dniu rezerwacji miejsca. Pozostała kwota do 15.08.2024.

Cena zawiera: opiekę skippera, paliwo do jachtu, opłaty portowe.

Cena nie zawiera: składki burtowej na jedzenie ok. 50 EUR/osobę, kaucji zwrotnej 2500 EUR dzielonej na wszystkich członków załogi, podatku turystycznego 10 EUR/osobę, opłat indywidualnych w tawernach, dojazdu do portu.

Informacje turystyczne

Vasiliki

Wioska Vasiliki znajduje się w urokliwej zatoce. U jej wybrzeża rozciąga się spektakularna plaża o tej samej nazwie. Umieszczona między wschodem a zachodem południowej Lefkady zatoka jest ukochanym miejscem surferów. Pojawia się tu latem sezonowy wiatr nazywany przez mieszkańców Erikos. Potrafi się tam znaleźć ponad 100 surferów w tym samym czasie! Wśród nich widać też sporo żaglówek. W wiosce wiele firm turystycznych oferuje wypożyczenie sprzętów wodnych oraz rowerów górskich. Nie brakuje tu również nowoczesnych barów, tawern i kawiarni.

Wyspa Kefalonia

Bardzo malowniczym miasteczkiem rybackim z niewielkim portem jest Agia Efimia, położona na wzgórzu z widokiem na zatokę. Znajduje się tam wiele tawern, barów i sklepów.

Katavothres to jeden z cudów i osobliwość przyrodnicza Kefalonii. Na wyspie, ok. 2,5 km na północ od centrum Argostoli zachodzi niesamowite zjawisko geologiczne. Słona woda morska wpływa do szczeliny skalnej i znika pod ziemią, płynąc wbrew prawom natury „pod górę”. Dopiero w 1963 r. po przeprowadzonym eksperymencie naukowcy odkryli, że podziemną rzeką o długości 15 km płynie ona na drugą stronę wyspy i wpływa do jeziora w jaskini Melissani oraz w Karavomilos

We wschodniej części wyspy, nieopodal miasteczka Sami znajdują się dwie przepiękne jaskinie — Melissani i Drogarati.

Trzęsienie ziemi w 1953 r. spowodowało odsłonięcie górnej części groty na wschodnim wybrzeżu wyspy i odkrycie przepięknej jaskini. Od imienia jednej z nimf, których figurki znaleziono w tym miejscu nazwano jaskinię Melissani.

W głębi jaskini znajduje się niewielkie słodko-słone jezioro, którego woda jest nieskazitelnie czysta i przybiera różne odcienie błękitu. Woda morska dopływa do jaskini podziemnym kanałem aż z okolic Argostoli. Na dnie znajdują się kolorowe kamyczki widoczne pomimo znacznej głębokości jeziora. Przepięknie mienią się one w blasku promieni słonecznych, wpadających do jaskini przez zawalony strop. Wnętrze jaskini zwiedza się łodzią sterowaną przez rozśpiewanych mężczyzn. Ich śpiew jest niesamowity, bo w jaskini jest doskonała akustyka.

Mitikas

Mitikas leży naprzeciwko wyspy Kalamos. Miejscowość znajduje się na niewielkim cyplu i z dwóch stron otoczona jest zatokami. Jej nazwa wzięła się właśnie od tego cypla, który wygląda jak wystający w stronę morza nos (myti (mυτη) – nos).

Mitikas nie ma historycznej przeszłości, bo pierwsze domy wybudowali mieszkańcy okolicznych wiosek dopiero na początku XIX w., ale wąskie uliczki, pełne sklepów i kafejek, tworzą tu specyficzny klimat. Niektóre domy stoją tak blisko morza, że przy większej fali woda wlewa się chyba ich mieszkańcom do środka. Głównym zadaniem tutejszego portu od momentu powstania jest zaopatrzenie sąsiednich wysp – Kalamos i Kastos. Mieszkańcy Mitikas od początku utrzymywali się z rybołówstwa, hodowli zwierząt i rolnictwa; właściwie nic się do dziś nie zmieniło.

Rezerwacje

Bilety

Rodzaj biletu Cena Miejsca
Bilet zwykły zł3 250,00
Dla tych, co z nami pływali w poprzednich sezonach zł3 100,00
Dla członków Klubu Morskiego Muring zł2 900,00

Rejestracja

Podsumowanie rezerwacji

Aby kontynuować rezerwację, zarezerwuj przynajmniej jedno miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>