Ibiza i Formentera – Szalona i Piękna

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 03/10/2020 - 10/10/2020
17:00 - 10:00

Kategorie


Opis:

IBIZA

Stolicą Ibizy jest miasto o tej samej nazwie. To zarazem największa i najbardziej zaludniona (około 50 000 mieszkańców) miejscowość na wyspie. Założona przez Kartagińczyków w 654 r. p.n.e. w późniejszych wiekach znajdowała się w rękach Rzymian, a następnie muzułmanów. W 1235 roku miasto zostało podbite przez króla Jakuba I.

Dzisiejsza Ibiza podzielona jest na dwie części:

górne miasto (Dalt Vila) – obejmuje Stare Miasto Ibizy

dolne miasto – dawne dzielnice rybackie Sa Penya i La Marina

Dalt Vila

Tak właśnie nazywa się Stare Miasto na Ibizie. Czy trzeba kogoś namawiać do odwiedzenia tej wyjątkowej dzielnicy? Prawdopodobnie nie. Jeśli jednak masz wątpliwości, to być może przekona Cię to, że jest to jedna z największych atrakcji na Ibizie. Lub to, że znajdujące się tutaj budowle wciąż pamiętają czasy dawnych cywilizacji.

To właśnie w dzielnicy Dalt Vila mieści się znana na całej wyspie katedra, zamek Almudaina, renesansowe mury obronne z XVI wieku, a także wiele muzeów, które przybliżają historię Ibizy. Wszystkie te obiekty wraz z samą starówką zostały w 1999 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba?

Penya

Dobra zabawa, plaża czy zwiedzanie? Niezależnie od Twoich preferencji na Ibizie znajdziesz coś dla siebie. Kiedyś biedna dzielnica rybacka. Dziś prawdziwa mekka dla wielbicieli nocnego życia i nie tylko. Mnóstwo tu barów, klubów i płynącej z głośników muzyki. Do niedawna Sa Penya nie należała do bezpiecznych dzielnic miasta. Porachunki gangów, kradzieże i narkotyki były tutaj na porządku dziennym. Na szczęście ten czas już minął. Obecnie ta część miasta nie tylko tętni życiem i pozytywną energią, ale jest także miejscem niezwykle otwartym i tolerancyjnym.

Marina

Przylegająca do Sa Penya dzielnica Marina również była kiedyś pełna rybaków i marynarzy. Dziś wypełniają ją piękne bulwary i przetaczające się przez nie rzesze turystów.

 

Sant Antoni de Portmany (kast. San Antonio Abad)

Zaledwie 15 km od stolicy Ibizy znajdziemy jeszcze jedno ważne miasto. Mówi się że Sant Antoni de Portmany posiada dwa oblicza. Z jednej strony przyciąga rzesze młodych turystów, którzy znakomicie się tu bawią. Z drugiej – często właśnie z ich powodu miasto odkrywa swoją drugą, ciemną twarz. Skupmy się jednak na tym co przyjemne…

A przyjemny jest na przykład zachód słońca w barze Café del Mar, który znajduje się bezpośrednio przy plaży. Otwarty w 1978 roku przyciąga turystów nie tylko pięknym widokiem na kryjące się za horyzontem słońce, ale także towarzyszącą temu wydarzeniu muzyką. Utwory kompilowane przez DJ’ów w San Antonio Abad to mieszanka ambientu z chill house. Wszystko to tworzy niezapomniany klimat, który przyciąga turystów z romantyczną duszą.

Plaże Ibizy

Znajdziecie tutaj ponad 80 plaż, z czego część posiada nawet wyróżnienie „Niebieskiej Flagi”. Wśród tych najpopularniejszych warto wymienić: Playa d´en Bossa, Sa Caleta, Cala Molí, Cala Jondal, Cala Bassa, Es Cavallet, Cala Benirras, Cala Conta, Cala d’Hort i Cala Salada.

Hipisowskie jarmarki

W różnych częściach Ibizy możesz trafić na rozmaite hipisowskie jarmarki. Dwa największe i najbardziej znane to Punta Arabí Hippy Market, który odbywa się w każdą środę w Es Caná oraz Las Dalias Hippy Market organizowany w każdą sobotę w San Carlos.

FORMENTERA

Jeśli interesują Cię długie, rajskie plaże bez tłumu turystów. Ta czwarta co do wielkości wyspa Balearów oferuje idealne warunki do kąpieli słonecznych, nurkowania i uprawiania innych sportów wodnych. Jest to także jedna z ulubionych miejscówek nudystów, ponieważ jakikolwiek ubiór na plażach Formentery jest jedynie opcjonalny.

Trasa:

– Palma (Majorca) – Ibiza inaczejEivissa (Ibiza) – 70Mn

– Ibiza inaczej Eivissa (Ibiza) – San Antonio (Ibiza) – 33 Mn

– San Antonio (Ibiza) – Savina (Formentera) – 28 Mn

– Savina (Formentera) – Palma (Majorca) – 80 Mn

Marina początkowa: Palma de Mallorca/La Lonja Marina

 

Jacht:

Bavaria 49, 5 kajut, 3 WC, długość 15,4m

Zaliczka 1000,- pln płatna w dniu rezerwacji miejsca. Pozostała kwota do 31.08.2020.

Cena zawiera: opiekę Skippera, paliwo do jachtu, opłaty portowe.

Cena nie zawiera: składka burtowa jedzenie ok 40 EUR/osobeę, pościel – 20 EUR, kaucja 2500 eur dzielona na wszystkich członków załogi, opłaty indywidualne w tawernach.

Zapisz się

Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Uczestnictwo w rejsie 2 190,00
Dla tych, co z nami pływali 2 090,00
Członkowie Klubu Morskiego "Muring" 1 990,00


One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>