Rejs mazurski dla dorosłych Węgorzewo-Ryn RD-10

Rejs mazurski dla dorosłych Węgorzewo-Ryn RD-10

Kiedy

27/07/2024 - 03/08/2024    
17:00 - 10:00

Rezerwacje

zł1 480,00 - zł1 550,00
Zarezerwuj

Gdzie

Mix Port
Ruska Wieś 1, Ruska Wieś, Warmińsko-Mazurskie, 11-600, Warmińsko - Mazurskie

Event Type

Mapa niedostępna

Marin zaprasza dorosłych na rejs mazurski przez całe Mazury

Z nami poczujesz prawdziwy klimat Mazur i odwiedzisz fajne miejsca 🙂

Skipperzy:

Skipperami będą członkowie Klubu Morskiego “Muring” oraz współpracujący z nami doświadczeni żeglarze mazurscy. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem http://www.marin.com.pl/dostepne-rejsy/

Płyniemy na jachtach Antila 27 s/y Maio i s/y Mogan, posiadających, między innymi, dwie zamykane kabiny, lodówkę, wc jachtowe.

Rejs mazurski z północy na południe. Proponowany program

Rejs mazurski – dzień pierwszy

Rejs mazurski w kierunku południowym, wiedzie najpierw przez szeroko rozlane wody jeziora Mamry, o zalesionych brzegach, gdzie cisza i bezpośredni kontakt z przyrodą, jest niezapomnianym przeżyciem. Trudno sobie wyobrazić urlop na Mazurach, by  nie zasmakować klimatu zacisznych portów i bindug tej części Krainy Wielkich Jezior. Na pewno je odwiedzimy, by dobrze przygotować się do dalszej żeglugi. Jezioro Dargin daje wiele możliwości. Zwiedzimy fajne miejsca, zalesione cieniste brzegi. Będziemy żeglować na dużej przestrzeni. Złożymy wizytę w jednych z najbardziej klimatycznych bindug Mazur – Rajcocha i/lub Zdorkowo. By tam dopłynąć trzeba przejść pod mostem, kładąc maszt. Miło jest pobujać się po emocjonującej przygodzie żeglowania, na hamaku zawieszonym między wiekowymi drzewami.

Rejs mazurski – dzień drugi

Na Darginie możemy zatrzymać się na Królewskim Rogu lub popłynąć przez malownicze jezioro Kisajno na Zimny Kąt. Tam zawsze jest klimat, ognisko, gitara, niezawodne komary. To naprawdę fajne miejsce na urlop na Mazurach.

Rejs mazurski – dzień trzeci

Dalej, ku południu, czekają nas bajeczne miejsca. Klimat ten tworzy kręta linia brzegowa porośniętego lasami jeziora Kisajno, malownicze wyspy, wysepki, szuwary, ptaki. Potem wielka przeprawa kanałami. Mamy dwa do wyboru. Stary kanał na uboczu, malowniczy i kręty oraz nowy, przez centrum miasta wprost do portu jachtowego. Nagrodą za przepłynięcie kanału będą odwiedziny miasta, portu i tawern Giżycka.

Nasz rejs mazurski może jednak ominąć jego uroki, by popłynąć do Wilkasów. Jeśli będziemy tam we wtorek przed godziną 1600 możemy wziąć w praktycznym kursie na patent sternika motorowodnego a nawet wieczorem zdać państwowy egzamin. Do części teoretycznej egzaminu można się przygotować samemu, korzystając z zestawu ok. 400 pytań testowych dostępnych po zapisaniu się na ten kurs.

Rejs mazurski – dzień czwarty

Z Wilkasów lub Giżycka droga prowadzi na południe przez piękne jezioro Niegocin aż dopłyniemy do półwyspu i kanału Kula, za którym rozpościera się jez. Jagodnie i Szymoneckie. Malownicze jeziora, śliczne zatoki, małe klimatyczne porty, kanały, to wszystko czeka na nas płynąc przez małe, malownicze jeziorka Szymon i Tałtowisko. Poznamy te wspaniałe miejsca oraz wielu żeglarzy tworzących niezapomniany klimat. Dzięki silnikom, przemierzanie kanałów będzie to dość łatwe i szybkie. Będziemy często kładli maszty, by przejść pod mostami, by je znów postawić. Trzeba będzie uważnie prowadzić jacht w wąskich przejściach. Wszyscy na pewno będą zaangażowani w te zadania. Jak się postaramy, nasz rejs mazurski zdąży na wieczór zacumować w Mikołajach, by zachłysnąć się klimatem tego miejsca. Tu warto spędzić swój urlop na Mazurach.

Rejs mazurski – dzień piąty

A potem już tylko wielkie żeglowanie na północ, po krętym jeziorze Tałty do Rynu. Po drodze czekają na nas pyszna nalewki, ciche zatoczki pokryte klimatycznym mazurskim lasem.

Rejs mazurski – dzień szósty

Stając tu lub tam, w zależności od upodobań załogi, rejs zakończymy w Ekomarinie Ryn. W marinie znajdziemy tawerny, parking, zaplecze sanitarne i piękny zamek krzyżacki, który można zwiedzić lub nawet spędzić kilka dni, gdyż jest w nim obecnie urokliwy hotel. Pełni wrażeń i odpoczęci wrócimy do domów i pracy.

Ale można płynąć dalej 🙂

Kto zechce, kto dołączy, będzie mógł odbyć drogę powrotną na północ, przedłużając swój urlop na Mazurach, zatrzymując się w trochę innych miejscach, by lepiej poznać przepiękną krainę. Oczywiście, w drodze powrotnej, też we wtorek, będzie można zatrzymać się w Wilkasach na kurs na patent i egzamin na sternika motorowodnego.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy rejsu w zależności od warunków pogodowych panujących w konkretnym terminie. 

Płatności

I wpłata – 800 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – pozostała kwota na tydzień przed rozpoczęciem rejsu
Kaucja zwrotna – 50 zł od osoby.
Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:
 • czarter jachtu
 • opiekę skippera
 • całodzienne wyżywienie
 • paliwo
 • opłaty portowe
 • ubezpieczenie NNW
Cena nie obejmuje:
 • biletów wstępu,
 • wydatków w tawernach żeglarskich
 • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic
Transfer

Pomagamy w przemieszczeniu się z północy na południe lub z południa na północ, aby uczestnicy mogli bez problemu dostać się do swoich samochodów. Mamy do dyspozycji busa, którym za niewielką opłatą zorganizujemy transfer. 

Chcesz wziąć udział

 1. Zaloguj się na tej stronie.
 2. Wypełnij formularz zgłoszenia, podając ilość miejsc, podaj swoje podstawowe dane, wybierz opcję cenową i wyślij.
 3. Dostaniesz emaila zwrotnego, w którym system poprosi Cię o wypełnienie i wysłanie nam karty uczestnika. Zrób to, najlepiej od razu.
 4. Twoje dane weźmiemy z karty uczestnika, sporządzimy na ich podstawie umowę i odeślemy w formie pdf na Twój adres mailowy. Wydrukuj, podpisz, odeślij nam zdjęcie lub scan. 
 5. Po wpłaceniu określonej w umowie kwoty zaliczki, umowa wchodzi w życie. Jak zweryfikujemy kwotę zaliczki, system wyśle Ci informację potwierdzającą rezerwację.
 6. Na tydzień przed datą imprezy wyślij resztę umówionej kwoty i możesz pakować się na rejs lub kurs.

 

 

Rezerwacje

Bilety

Rodzaj biletu Cena Miejsca
Uczestnictwo w rejsie zł1 550,00
Dla tych, którzy z nami pływali w poprzednich sezonach zł1 500,00
Członkowie Klubu Morskiego "Muring" zł1 480,00
Pełna wpłata przed 31 marca 2024 zł1 480,00

Rejestracja

Podsumowanie rezerwacji

Aby kontynuować rezerwację, zarezerwuj przynajmniej jedno miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>