Rejs studencki RS-14

Rejsy marin
Rejs studencki RS-14

Kiedy

05/09/2021 - 12/09/2021    
17:00 - 10:00

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Mix Port
Ruska Wieś 1, Ruska Wieś, Warmińsko-Mazurskie, 11-600, Warmińsko - Mazurskie

Event Type

Mapa niedostępna

Drużyna Marin’a zaprasza na rejs studencki na Mazury

Z nami poczujesz prawdziwy klimat Mazur i odwiedzisz fajne miejsca 🙂

Nie musisz umieć żeglować, nie musisz umieć pływać. Ważne żebyś na rejs studencki po Mazurach wziął ze sobą dobry humor, trochę luzu i przyjaciół. Nie zapomnij też o gitarze.

Skipperzy

Na ten rejs studencki zaprasza skipper: Bartek

 

Trasa

Mix Port Ruska Wieś – Wilkasy – Ruska Wieś

 

Proponowany program rejsu

Rejs studencki – dzień pierwszy

Jeśli ktoś chce zwiedzić fajne miejsca, musi być w Mamerkach. Są tam świetne bunkry z kwatery niemieckiej marynarki wojennej z czasów II wojny. Nasz rejs studencki popłynie więc pierwszego dnia z Węgorzewa do Mamerek. Jest tam wspaniała binduga ze swym romantycznym klimatem. Czeka nas ognisko, śpiewanie, coś do ogniska. Koniecznie zwiedzanie kompleksu poniemieckich bunkrów.

Rejs studencki – dzień drugi

Mamerki – Królewski Róg. Następnego dnia przepłyniemy przez całe jeziora Mamry i Dargin. Będziemy kładli maszt przechodząc pod mostem. Wieczór spędzimy przy klimatycznym ognisku z szantami na bindudze. Królewski Róg to fajne miejsce na Mazurach. Każdy żeglarz był tam choć raz.

Rejs studencki – dzień trzeci

Królewski Róg – Giżycko. Przeprawa przez Kisajno, jedno z najbardziej malowniczych jezior to wspaniałe spotkanie z bujną przyrodą. W trakcie dnia, będziemy mogli doskonalić umiejętności żeglarskie. Tego dnia nasz rejs studencki dotrze do jednego z największych portów. Wakacje na Mazurach nie byłyby ważne, gdybyśmy tam nie wpłynęli. A tam uciech całe mnóstwo.

Rejs studencki – dzień czwarty

Giżycko –Wilkasy Twierdza Boyen to naprawdę fajne miejsce. Warto zarezerwować sobie trochę czasu na jej zwiedzanie. Potem udamy się do Wilkas przemierzając jedno z większych jezior – Niegocin. Zwykle latem odbywa się tam codziennie jakiś koncert szantowy. Powinniśmy tam być.

Rejs studencki – dzień piąty

Wilkasy – Zimny Kąt. Przez kanał wrócimy na malownicze jezioro Kisajno. Kultowym miejscem spotkań żeglarzy jest Zimny Kąt. Sama nazwa wskazuje jak tam jest. Dlatego zawsze wszyscy spotykają się na ognisku. Wakacje na Mazurach spędza się właśnie w tym niezapomnianym miejscu.

Rejs studencki – dzień szósty

Zimny Kąt – Trygort. W Trygorcie jest nowy port. Sprawdzimy jak tam jest. Mówią, że to fajne miejsce. Będzie więc tego dnia dużo żeglowania. Ale nasz rejs studencki na pewno sobie z tym poradzi.  Po wyczerpującym dniu zasłużymy na odpoczynek w sympatycznej atmosferze tego miejsca.

Rejs studencki – dzień siódmy

Trygort –Ogonki. Dwie, może trzy godziny i będziemy w Ogonkach na jeziorze Święcajty. To niemalże najdalszy koniec Mazur północnych. Dopływamy, klarujemy jacht i pakujemy. Oddając jacht zaczynamy marzyć o nowej żeglarskiej przygodzie.


Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy rejsu ze względu na ważne, nieprzewidziane okoliczności np. pogodowe.

I wpłata – 500 zł rezerwacja miejsca

II wpłata – tydzień przed rozpoczęciem rejsu

 

Cena obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa w imprezie zgodnie z podaną specyfikacją:

  • czarter jachtu
  • opiekę skippera
  • całodzienne wyżywienie
  • paliwo
  • opłaty portowe
  • ubezpieczenie NNW 5000 pln

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu,
  • wydatków w tawernach żeglarskich
  • opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>