Fajne miejsca na Mazurach – Mamerki “Leśny Zakątek”

Fajne miejsca na Mazurach – Mamerki  „Leśny Zakątek”

 

„Leśny Zakątek” położony jest w malowniczej zatoczce na południe od zamkniętego dla ruchu Kanału Mazurskiego, po północno-zachodniej stronie jeziorze Mamry. Cała zatoka jest wystarczająco głęboka, otoczona szuwarami a od strony lądu pięknym lasem. Miejsce energetyczne, co można poznać po sposobie w jakim rosną drzewa.

Krótkie keje drewniane wychodzą na dość płytkie brzegi jeziora. Można do nich zacumować longsidem, dziobem lub rufą do brzegu. Rzucona kotwica dobrze trzyma dna. Zacumować się można do kei oraz słupków wbitych w ziemię. Uważać należy na drzewa, o których gałęzie można zaczepić masztem.

Witać Was będzie przesympatyczny gospodarz tego miejsca – Wiesław. Wśród drzew, co kilkanaście metrów, stoją czyste toitoiki. W zasadzie każdy jacht może mieć swoją. Wzdłuż bindugi jest umiejscowionych kilka zabezpieczonych kamieniami miejsc ogniskowych, wiaty ze stołami, ławki.  Wystarczy poprosić gospodarza a po krótkiej chwili przywiezie z uśmiechem drewno na ognisko, nawet ułoży i rozpali. Ułatwi też kontakt z załogami sąsiednich jachtów i jeśli zechcecie, będziecie się mogli cieszyć przy ogniu, dźwiękach gitary do białego rana.

Zaraz za bindugą znajduje się duży obszar leśny, w którym znajdziecie wiele bunkrów niemieckiej bazy, dowództwa Wehrmachtu. Jest gdzie spacerować i co zwiedzać.

Wg mnie jest to kultowe, gościnne miejsce, które koniecznie należy odwiedzić będąc na Mazurach.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>