Podmiot upoważniony do prowadzenia egzaminów na patent żeglarza jachtowego
Komisja Egzaminacyjna Marin Sp. z o.o.
Decyzja Ministra Sportu i Turystyki DSW/454/21/2016/MB2/10 z dnia 5 lipca 2016 roku; zmieniona decyzją nr DSW.454.60.2017.MB2.2 z 3 kwietnia 2017 r.; zmieniona decyzją nr DSW.442.44.2018.MB2.3 z 27 marca 2018 r.; zmieniona decyzją nr DSW-WSW.442.150.2020 z 16 lipca 2020 r.; zmieniona decyzją nr DSW-WSW.442.6.2021 z 18 lutego 2021 r., zmieniona decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu DSW-WSW.942.47.2021 z dnia 14 maja 2021 r., zmieniona decyzją Ministra Sportu i Turystyki DSW-ZKS.442.93.2023 z dnia 8 sierpnia 2023.
Egazminatorzy
Krzysztof Janur - jachtowy sternik morski PZŻ/14885, instruktor Marin,
Jerzy Marcinkiewicz - kapitan jachtowy 422, instruktor PZŻ 2672
Bartosz Piotrowski - jachtowy sternik morski PU/9010, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ 5065
Krzysztof Sieradzki - kapitan jachtowy 2147, instruktor żeglarstwa PZŻ 5694
Marek Witkowski - kapitan jachtowy 3672, instruktor sportu
Emilia Magdalena Witkowska - jachtowy sternik morski PU/10405, instruktor sportu,
Przemysław Zawicki - kapitan jachtowy 2926, instruktor żeglarstwa PZŻ 5615
Agata Załoga-Woyczyńska - jachtowy sternik morski G/113, młodszy instruktor żeglarstwa PZŻ 4935
Wydarzenia
- 09/06/2024
- Ruska Wieś
- 06/07/2024
- Ruska Wieś
- 13/07/2024
- Ruska Wieś
- 20/07/2024
- Ruska Wieś
- 27/07/2024
- Ruska Wieś
- 03/08/2024
- Ruska Wieś
- 10/08/2024
- Ruska Wieś
- 17/08/2024
- Ruska Wieś
- 24/08/2024
- Ruska Wieś
Egzaminy na patent
Skład Komisji Egzaminacyjnej
Symbol egzaminu | Przewodniczący | Sekretarz Członek |
---|---|---|
EŻJ-3 9.06.2024 | Agata | |
EŻJ-6 6.07.2024 | Krzysztof | |
EŻJ-7 13.07.2024 | Przemek | |
EŻJ-8 20.07.2024 | Krzysztof | |
EŻJ-9 27.07.2024 | Przemek | |
EŻJ-10 3.08.2024 | Przemek | |
EŻJ-11 10.08.2024 | Krzysztof | |
EŻJ-12 17.08.2024 | Przemek | |
EŻJ-13 24.08.2024 | Krzysztof |
Porty, w których mogą być przeprowadzane egzaminy:
Mix Port, RuskaWieś 1, 11-600 Węgorzewo
Pensjonat i Przystań "Kalskie Impresje" Kal 20, 11-600 Węgorzewo
Stanica Żeglarska „Korektywa” Sp. z o.o. Piaski 2, 12-220 Ruciane Nida
Ośrodek Szkoleniowy w Ogonkach ul. Giżycka 3, 11-600 Węgorzewo
Piękny Brzeg- Ośrodek Wypoczynkowy, 11-600 Węgorzewo
AZS COSA w Wilkasach - Niegocińska 5, 11-500 Giżycko
PTTK Wilkasy, ul. Niegocińska 1, 11-500 Wilkasy
Port Koncha, Wrony, 11-500 Giżycko
LOK Giżycko, ul św Brunona 4, 11-500 Giżycko
Port Ekomarina Giżycko ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, ul. Grunwaldzka 10, 19-300 Ełk
Stanica Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach Jednostka Ratownictwa Wodnego, ul. Kolejowa 10 a, 19-300 Ełk
Port Jachtowy w Wylazłowie, 99-235 Pęczniew.
Hotel Roś, al. Turystów 3, 12-200 Pisz
Camp Pisz, al. Turystów 11, 12-200 Pisz
Jachty, na których przeprowadzana jest część praktyczna egzaminu:
Amiga 27 - 8,1 m
Antila 24 - 8,2 m
Antila 24,4 dł. kadł. 7,35 m
Antila 26 - 8,3 m
Antila 27 - długość kadłuba 8,24 m, długość całkowita 8,85 m
Antila 33 - 9,6 m
Aquatic 25T - 7,49 m
Corvette 600 - 6 m
Fila 880 - 8,8 m
Janmor 28 - 8,5 m
Neptun 22 - 7 m
Maxus 24 - 8,17 m
Maxus 26 - dł kadłuba 7,62
Maxus 28 - 8,45 m
Maxus 33 - 9,95 m
Sasanka 620 - 6,2 m
Sasanka 660 - 6,6 m
Tango 730 - 7,3 m
Tango 760 - 7,6 m
Tango 780 - 7,8 m
Tes 678 - 6,78
Twister 800 - 8 m
Twister 870 - 8,7 m
Vico S22 - 6,95 m
Ezgamin teoretyczny
Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w oparciu o zestaw 450 pytań zamieszczonych na portalu elerningowym www.esailing.pl