Kurs na patent sternika motorowodnego dla dorosłych

Zapraszamy na szkolenia motorowodne na Mazury.

Kurs pozwala opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent sternika motorowodnego.

Opis

W sezonie letnim zapraszamy na szkolenia motorowodne na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent sternika motorowodnego.

Kurs rozpoczynamy w sobotę o godzinie 09:00 Centrum Szkoleniowym Marin znajdującym się na terenie MIX Portu w Ruskiej Wsi k/ Węgorzewa, nad jeziorem Mamry. Zajęcia praktyczne trwają przez całą sobotę, do południa. Egzamin na patent sternika motorowodnego rozpoczyna się w sobotę ok godziny 1600.

Część praktyczna obejmuje zajęcia bosmańskie oraz manewrowanie jachtem w porcie i na otwartym akwenie łącznie minimum 1,5 godziny manewrowania jachtem motorowym na osobę. 

Naukę teorii można rozpocząć w dowolnym czasie przed częścią praktyczną. Uczestnicy otrzymują dostęp do platformy elearningowej www.esailing.pl, za pośrednictwem której mogą wziąć udział w wykładach oraz rozwiązać testy przygotowujące do egzaminu. W zestawie znajduje się około 450 pytań jednokrotnego wyboru, których poprawne rozwiązanie zapewnia poznanie zakresu wiedzy niezbędnej do skutecznego podejścia do egzaminu.

Cena kursu obejmuje zajęcia praktyczne z instruktorem na jachcie motorowym oraz dostęp do platformy elearningowej.

Lokalizacja

Uczestnicy kursu mogą się zakwaterować się w jednym z pobliskich pensjonatów lub rozbić namiot na polu namiotowym znajdującym się w obrębie portu.

Sanitariaty i prysznic znajdują się ok 200 m od kei. Właściciel ośrodka dba, by były utrzymane w czystości. Prysznic płatny 3 zł za minutę - aparat wrzutowy.

Na terenie portu nasza firma posiada Centrum Szkoleniowe. Jest to zaplecze w postaci stałego namiotu 40m2, wyposażonego w lodówkę, prąd, kuchenkę elektryczną, czajnik, toster, sprzęt kambuzowy, stoły, ławy itd. stanowiące naszą bazę szkoleniową. Usytuowane jest przy wejściu do portu. na półwyspie osłoniętym lasem, z przepięknym widokiem na jezioro Mamry. Jest też miejsce na ognisko, przy którym spotykamy się czasem po zakończonym dniu pełnym zajęć. Jest też grill do dyspozycji naszych gości.

W trakcie kursu motorowodnego możemy się żywić korzystając z zaopatrzenia w lokalnym portowym sklepie (120m) i portowego baru. Z portu jest 3 km do centrum Węgorzewa. Można zmówić catering z miasta, bądź pojechać samochodami do dowolnego baru. 

Kawa, cukier, herbata zawsze jakaś się znajdzie. W czasie przerw w zajęciach spotykamy się na kawie lub herbatce. Wszystko, by miło i efektywnie wykorzystać czas spędzony na kursie żeglarskim.

Port ma przygotowany parking dla gości. Jest wystarczająco dużo miejsca na postawienie samochodu. Właściciel portu pobierze za to opłatę parkingową (ok 20 zł /rozpoczęty dzień). Mając samochód pod ręką, można zostawić w nim część ubrań. Do Węgorzewa jest ok 3 km. Można więc wyskoczyć do bankomatu lub po małe zakupy. 

Kto chce, może zabrać ze sobą namiot i osoby towarzyszące. Co prawda, nie będą one mogły z nami pływać, ale będą mieć wakacje na Mazurach. 

Zapraszamy 🙂

Kadra

Kadrę szkoleniową stanowią uprawnieni do prowadzenia szkoleń i doświadczeni instruktorzy motorowodni, którzy stwarzają każdemu chętnemu możliwości nauczenia się wymagającej sztuki prowadzenia jachtu motorowego. Kierownikiem Wyszkolenia Motorowodnego jest kapitan motorowodny, Instruktor Sportu w dziedzinie sportów motorowodnych - Krzysztof Sieradzki.

Jachty

Ćwiczyć będziemy na szybkiej łodzi motorowej, wyposażonej w silnik umożliwiający pływanie w stanie bezwypornościowym (w ślizgu).  Jest to motorówka Jeanneau, Numo 550 z silnikiem 50 KM lub rib Dolphin 380 z silnikiem 20 KM.

Akwen

Mix Port, Ruska Wieś. Warunki szkoleniowe na jeziorze Mamry są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący na samym krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam wiele jachtów. Przez akwen przebiegają szlaki floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą doświadczyć manewrowania szybką łodzią motorową w zgodzie z przepisami żeglugowymi. Port jest przystosowany dla jachtów motorowych, co sprzyja swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych.