Kurs doszkalający

 

Kursy doszkalające przeznaczone są dla tych, którzy posiadają już patent żeglarza jachtowego, ale chcą udoskonalić swoje umiejętności samodzielnego prowadzenia jachtu śródlądowego.

  • Kurs żeglarski

Opis

 

Kurs doszkalający prowadzimy w dwóch wariantach:

I - dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie podstawy lub je udoskonalić.

Zapraszamy na cały kurs (lub wybrane dni) na patent żeglarza jachtowego.  Uczestnik będzie ćwiczył to samo, co kursanci, korzystał z pomocy instruktora i doskonalił swoje umiejętności. Program szkolenia umieszczony jest na stronach kursów.

Dwa razy dziennie wychodzimy na wodę, by doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych żeglarzy. Oprócz zwykłej manewrówki, szczególną wagę przykładamy do doskonalenia umiejętności związanych z podchodzeniem do kei, cumowaniem, stawaniem na kotwicy, cumowaniem na bindudze, kładzeniem i stawianiem masztu, pływanie kanałami, rozpoznawanie i interpretowanie oznaczeń na wodzie i lądzie, praktycznego interpretowania przepisów prawa drogi. Uczestnik kursu doszkalającego ma prawo do brania udziału w wykładach z teorii.

Wystarczy zapisać się na wybrany kurs z dopiskiem "kurs doskonalący".

Kursy na patent żeglarza jachtowego 

 

II - dla tych, którzy chcą samodzielnie, pod okiem instruktora, przepłynąć całe Mazury.

Uczestnik będzie mógł samodzielnie sterować jachtem, podejmować wszelkie decyzje dotyczące żeglugi, samodzielnie opracowywać i wykonywać manewry portowe. Wszystko pod okiem instruktora, który udzieli pomocy, konsultacji, gdy zajdzie taka potrzeba. To doskonały trening, przed pierwszym samodzielnym rejsem. Na rejsach dla dorosłych realizowanych drugiej połowie lipca, oprócz skippera, do Państwa dyspozycji, będzie na pokładzie instruktor żeglarstwa.

Wystarczy zapisać się na rejs dla dorosłych z dopiskiem "kurs doskonalący".

 

Rejs mazurski RD - 8 13-20.07.2024

Rejs mazurski RD-9 2-27.07.2024

Rejs mazurski RD - 11 3-10.08.2024

Rejs morski M-2