Fajne miejsca na Mazurach – Przystań

Fajne miejsca – Przystań

Nowy ośrodek na północno-zachodnim brzegu Mamr. Wszystko jest tak nowe, że jeszcze nie nabrało właściwego mazurskiego klimatu. Ale nabierze.

Do kei „T” cumujemy na muringach. Jest dość płytko, więc trzeba się wyjąć. Należy uważać na płytko leżące kamienie po północno - wschodniej strony portu. Keja wg najnowszych technologii, wszystko sprawne i pachnie nowością. Woda i prąd na kei. Po zejściu na ląd mijamy tawernę. Gościnnie zaprasza na zimne napoje i coś do zjedzenia. Na niewielkim wzniesieniu po prawej stronie stoi budynek biurowy a dalej sanitariaty. Najwyższy standard jaki widziałem na Mazurach. Warto odwiedzić to miejsce, choćby po to, aby się wykąpać.

Po lewej znajdują się ośmioosobowe, drewniane domki ośrodka. Bardzo dobrze wykonane, z łazienkami, aneksami kuchennymi. Tylko mieszkać.

Teren zielony kiedyś będzie przepiękny. Niedawno zasadzona roślinność, nowe alejki, nadają miejscu wrażenie nowości. Za kilka lat, jak to wszystko porośnie, troszkę się zakurzy, będzie jednym z bardziej klimatycznych miejsc.

Spotykamy się z normalnym przyjęciem ze strony personelu. Nie jest to może tak wylewne i przyjacielskie jak w niektórych miejscach, ale też nie jest zimne i komercyjne jak w innych. Powiedziałbym raczej, że postawa personelu zachęca do zorganizowania tu odpoczynku lub nawet spędzenia nocy.

One Comment

  1. Zgadzam się… już teraz miejsce jest przyjazne i ciepłe, personel sympatyczny. Całość zachęca do spędzania tam wolnego czasu… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>